Tığ İşi Yelek Modelleri Örgü Örnekleri – Çocuklar İçin Örgü Modelleri


Merhaba hanımlar nasılsınız. Sitemizde bu konumuza benzer konular ile sizler de bebek yelekleri, bebek örgüleri, tığ işi yelek modelleri örebilirsiniz. Tığ işi örgü, ülkemizin en önemli el sanatlarından biridir. Bu örgüyle evinizi, çocuklarınızı ve kendinizi süsleyecek pek çok örebilmeniz mümkündür. Eğer aileden ve çevreden bu beceriyi öğrenemediyseniz, şimdi, tam zamanıdır. Sitemizde,  videolu anlatımla tığ işi yelek yapılışını öğrenmek çok kolaydır. Biraz dikkat, biraz ilgi ile kazanacağınız beceri ile hem şıklığınızı daha ucuza mal edecek hem de aile bütçesine önemli oranda katkıda bulunmuş olacaksınız.tığ işi yelek modelleri

Sitemizi gezdiğinizde, orada mutlaka ihtiyacınız olan örgü modelleri, yelek modelleri, bebek yelek modelleri bulabilecek, gerek videolu anlatım, gerekse resimlerle bu becerileri kolayca öğrenebileceksiniz. Benden geçti demeyin. Bu yaştan sonra nasıl öğreneceğim diye kendinizi kısıtlamayın.

Sitemizde kazanacağınız tığ işi örgü becerileri hem ufkunuzu açacak hem de aile ekonomisini güçlendirecektir. Kendinizin ve çocuklarınızın ihtiyaçları olan elbiseleri kendi el emeğiniz ve göz nurunuzla artık kendiniz örebileceksiniz.  Bunun yolu, sitemizdeki isteğinize uygun konulardaki videoları dikkatle izleyerek ve evinizde uygulamalarını yaparak tığ işi örgü becerisini kazanabileceksiniz.

İhtiyacınız olan iki şey var. Sitemizdeki videoları dikkatle izlemek ve yorulmadan, usanmadan gayretle öğrendiklerinizi uygulamaktır. Sitemizi takip ederek edineceğiniz yeni yeni becerilerle kendinizin ve çocuklarınızın ihtiyaçları olan elbiseleri kendiniz örebileceksiniz. Kendinizin ve çocuklarınızın şıklığı ve zarafeti, artık sizin ellerinizdedir.

 

Yelekler her zaman gömlek veya bluzların üzerine kullanıldığı için nötr renklerde yapılan yeleklerle pek çok kıyafeti kombinlemeniz mümkün olacaktır. Sütlü kahverengi, gri veya yeşil de yelek yapımında tercih edilebilecek renkler arasındadır.

Yaz-kış demeden her mevsim giyilebilen bir ürün olan yelekler, kombinlerin tamamlayıcısıdır. Kışın soğuktan koruyan ve yazın da sıcakların etkisini en aza indirgeyen bir ürün olan yeleklerin yapımı biraz zahmetli olup, uzun zaman dilimi gerektirmektedir. Tığ işi yelek modellerinin favori olduğu ve çokça tercih edildiği bu dönemde, bayanlarımızda farkında olacak ki bu işin, devamlı olarak tığ işi yelek modelleri yapmakta ve satışını gerçekleştirmektedir. Çeyizlerin en nadide ürünleri arasında yer alan en güzel yelek modelleri gelenekselleşmiş kıyafetlerimiz arasındadır.tığ işi yelek modelleri

Halk arasında “babaanne yeleği” olarak ta bilinen klasik modellerin kalıbını ve tasarımını değiştirerek farklı bir bakış açısıyla yaklaşıp örme işlemini gerçekleştirmektedir.Tığ ile yelek örnekleri; dünya çapında bir üne sahiptir ve ülkemiz bayanlarının ördüğü bu yelekler de son yıllarda yurt dışına fazlasıyla ihraç edilmektedir.

El emeği göz nuru olan bu yelekler yapılırken yaratıcılık ve tasarım fazlasıyla önemlidir. Bu yüzden bayan örgü yelekleri örmeye başlamadan önce takip ve yeri geldiğinde taklit edilecek olan tasarımın görselini çok iyi incelemek gereklidir.

Gerek ev ortamında gerekse iş yerinde rahatlıkla giyilebilecek ve büyük bir beğeni toplayacak olan bu ürünler; mevsimsel koşullar baz alınarak örülmektedir. Yani; yazın giyilmesi için üretilecek olan tığ işi yelek modellerinin ipleri daha ince, kış için kullanılacakların ise daha kalın ve yünlü olmaktadır. Babaannelerin/annelerin; oğulları, kızları için ördüğü bu yeni yelek örnekleri çok iyi bir armağandır aslında, paha biçilemez bir değere sahiptir.

Resimlerle tığ işi yelek modelleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.