Örgü Su Zambağı Yapımı – Resimli Örgü Çiçek Yapımı


Resimli gösterim eşliğinde örgü su zambağı yapımı konusunu sizlerle paylaşıyorum kızlar. Zambak ççeği yapımı çok güzel. Umarım sizde beğenirsiniz. Artık yaratıcılık sınır tanımamakta ve çiçek yapımında da örgü işi giderek artan bir eğilimle kullanılmaktadır. Bu tür eğilimlerin bir sebebi de internet ortamında yayınlanan ve ilgili kişiyi cezbeden resimli anlatımlardır diyebiliriz. Resimli örgü çiçek yapımı gerek bu konuda görsel olarak teşvik etmesi ve gerekse anlatımdan daha fazlasını vermesi sebebiyle resimli anlatımla çiçek yapımı uygulamalı olarak anlatımına yer verilmektedir.örgü zambak çiçeği yapımı

Örgü çiçek yapımı için öncelikle tığ işi çiçek modelleri içinde sevilebilecek ve zevkle yapılabilecek bir tanesinin seçilmesi gerekmektedir. Genelde tığ işi çiçek yapımı hem motiflerin daha çabuk oluşmasına hem de her motif arasında mola vermek için doğal olarak oluşan aralıklar sebebiyle daha çok tercih edilmektedir. Sitede, çiçek motifleri içinde krizantem, papatya, sümbül, nergis, kasımpatı, gül ve su zambağı yapımı ve benzeri çiçeklerin tığ işi ile yapımı açıklamalı ve resimli olarak anlatılmaktadır.

Örgü çiçek yapımına başlamadan önce, çiçeğin nerede kullanılacağına karar vermek yerinde olur. Küçük bir kumaş parçasında kullanılacak devasa büyüklükte bir çiçek hem hoş bir görüntü vermeyecek hem de kullanım açısından yeterli randıman sağlamayacaktır.

İkinci olarak da kumaş için mi yapılacak yoksa vazo veya saksı benzeri bir materyalin içinde mi sergilenecek ona karar vermek gerekmektedir. Bu aşamalardan sonra çiçeğin doğasına uygun ip renginin seçimi için gerekli karar alınmalıdır. Nadir de olsa mavi bir gülün yapılması çok da neşeli sonuçlar doğurabilmektedir. Çiçekler örgü motifinde bile olsa görsel bir şölen oluşturacaktır.

Resimlerle örgü su zambağı yapımı – Zambak çiçeği yapımı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.