Fıstıklı Bere Yapımı Türkçe Videolu Anlatımlı


Tığ işi fıstıklı bere yapımı

Tığ işi fıstıklı bere yapımı: El işi örgülerin modası hiç geçmiyor. Özellikle kış aylarında bere, eldiven, atkı, şal örgüsü birçok kişi için hem zaman öldürmeye hem de az masrafla şık örgülere sahip olmaya neden oluyor. Bugün size çok seveceğinizi düşündüğümüz, hem kendiniz hem de çocuklarınız için tercih edebileceğiniz bir örgü anlatımı yapacağız.

Tığ İşi Fıstıklı Bere Yapımı sizlerin de kolaylıkla yapabileceği bir anlatımla bugünkü yazımızda yer alıyor. Soğuklar iyiden iyiye kendisini göstermeye başlamışken, siz de isterseniz çocuklarınız isterseniz de kendiniz için hemen bu örgü modelini denemeye başlayın. Üsteli yapımı da çok kolay ve pratik. Tercihinize göre isterseniz tek renk isterseniz de rengarenk bir bere örebilirsiniz. İşte beremizin tarifi…

fıstıklı bere yapımı Türkçe anlatımTığ İşi Fıstıklı Bere Yapımı İçin Malzemeler:

İstediğiniz renkte yün,
Makas,
Tığ

Tığ İşi Fıstıklı Bere Yapımı:

Oldukça basit olan bu berede her tığ işi örgüde olduğu gibi zincir çekerek başlıyoruz. Bu örgüyü isterseniz tek renk yün yerine rengarenk de yapmanız mümkün. Bu tamamen sizin zevkinize kalmış. Önce tığa iki zincir çekiyoruz, ardından da ipi tığımıza dolayarak, örmeden üç dört defa tığı alıyoruz. Daha sonra da tek bir zincirde tığın hepsine çekiyoruz. Aynı işlemi oluşan deliğe yapmaya devam ediyoruz ve uzun bir parça örüyoruz. Eğer tek renk yapacaksanız uzun bir parça örün. Ancak rengarenk bir bere yapmak istiyorsanız, istediğiniz renklerde parça parça örgüler yapmaya dikkat edin.

Tığ İşi Fıstıklı Bere Yapımı eğer farklı renklerden oluşuyorsa tek bir ana renk belirleyin ve yaptığınız parçaları bu ana renkle aynı örgü yöntemi ile birleştirin. Berenizi istediğiniz büyüklükte yapmak için ara sıra baş ölçünüzü almayı da ihmal etmeyin. Berenizi birleştirdikten sonra fıstık örgüyü ön kısma da yapın. Daha sonra da şapkanızı büzerek birleştirin. Son olarak şapkanızın tepe kısmına da bir büzme yapın. İsterseniz bu kısmı olduğu gibi bırakabilir, isterseniz de buraya bir pon pon yapabilirsiniz. Genelde çocuklar için yapılan bere örgülerinde bu kısma pon pon yapımı tercih edilmektedir.

Türkçe anlatımla fıstıklı örgü bere yapımı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.