Nasıl Üye Olunur Ve Nasıl Ürün Eklenir ?


Merhaba sevgili hobiciler bu sayfada sizlere sitemize nasıl üye olunurnasıl ürün eklenir , ürününüzün tanıtımını nasıl yaparsınız ve sayfanızı üyelik profilinize nasıl ekleyebilirsiniz bunları videolu olarak anlattık. Ayrıca kendi edindiğimiz tecrübelerden yararlanarak sizler için önemli ip uçları ve notlar eşliğinde anlattık.

Ben bilmiyorum, site işinden anlamıyorum yapamam demeyin detaylı videolu anlatım ile ve sizler için madde madde hazırlamış olduğumuz ip uçları ile rahatlıkla sizde yapabilirsiniz. Ayrıca sitemizin ara yüzü siz hobici hanımların rahatlıkla işlemlerini yapabilmesi için oldukça basit bir şekilde tasarlanmıştır.

Sormak istediğiniz soruların tamamına yakınının cevabını bu sayfada bulabilirsiniz.  Size çok faydalı olacağını düşündüğümüz bir birinden önemli bilgiler ve ip uçları paylaştık.

Ayrıca sitemize üye olma, ürün ve sayfa ekleme ile ilgili kuralları anlattık. Bunları mutlaka okumalısınız.

Neden Üye Olmalıyım ? Üye olup ürün eklemenin bana ne faydası olabilir ki ?

Sitemiz el sanatları ve hobi alanında çok hızlı büyüyen bir site ve 30.04.2016 tarihi itibari ile günlük 35.000-40.000 ziyaretçi almaktadır. Ziyaretçilerimizin tamamına yakını bayanlardan oluşmaktadır. İşte tam bu noktada çeşitli örgü ve el işi alanında uğraşıp yaptığı ürünleri satmak isteyen, kendi ev ekonomisine  katkıda bulunmak isteyen hanımlar için sitemizin üyelik kısmını hizmetinize sunuyoruz.

Bir çok hanım kendi el emeğini satmak istediği halde yeterli alıcıya ulaşamamaktadır. Reklam verse, masraflı oluyor, ne kazanıyorum ki reklam vereyim diyor. Sizde sitemize ücretsiz üye olarak kendi yaptığınız ürünleri sitemize konu açarak ekleyebilirsiniz.

Üye olarak ürün ekleyip tanım yapmanın bana faydaları.

 • Sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
 • Satmak istediğiniz ürünün tanıtımı yapmak tamamen ücretsizdir.
 • Sitemize ürün ekleyip tanıtımını yaparak sitemizi ziyaret eden on binlerce ziyaretçiye ürünlerinizi gösterebilir ve ürünlerinizin tanıtımını ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz.
 • Para ile ancak yapabileceğiniz reklam hizmetlerini ve ürün tanıtımını sitemize üye olup kurallara uygun bir şekilde ürün ekleyerek rahatlıkla yapabilirsiniz.
 • Kendi yaptığınız ürünleri paylaştığınız bir sayfanız (facebook, twitter, instagram, google plus, kişisel blog sayfası) varsa bu sayfanızı üyelik profilinize ekleyebilirsiniz. Bu sayede hem ürünlerinizi, hem yaptığınız işi, hemde sayfanızı tanıtmış olursunuz.
 • Ürünleriniz ve üyelik profiliniz sitemizde yayınlanacağı için sizden ürün almak isteyen ziyaretçilere karşı daha güvenilir ve daha sağlam bir imaj sergilemiş olursunuz.
 • İleride yapacağımız kampanya ve yeni projelerden ilk elden üyelerimiz faydalanacağı için üye olmak ve ürün eklemek sizlerin her zaman avantajına olacaktır.

Siteye nasıl üye olabilirim ?

Sitemize üye olmak çok basit, sayfanın sonunda videolu anlatımla nasıl üye olunacağı gösterilmiştir.

Siteye nasıl ürün eklerim ?

Siz hobi bayanların rahatlıkla konu ekleyebilmesi içinçok basit bir ara yüz tasarlanmıştır. Siteye ürün eklemeyi sayfanın sonunda sizler için hazırladığımız videolu anlatım ile kolayca öğrenebilirsiniz.

Kendi sayfamı üyelik profilime nasıl ekleyebilirim ?

Üye olma ve ürün ekleme işlemleri gibi kendi sayfanızı da kolay bir şekilde yine aynı videolu anlatımın devamında izleyerek öğrenebilirsiniz.

Üye olma, ürün ekleme, ürün tanıtımı yapma ve sayfa ekleme ile ilgili önemi notlar ve ip uçları

Sizler için siteyi hazırlarken, konu yayınlarken ve sosyal medyada insanlarla iletişim kurarken edindiğimiz tecrübelere dayanarak ürünlerinizi daha iyi tanıtabilmek, el emeklerinizin karşılığını daha rahat alabilmeniz için sizlere bir takım tavsiyeler ve ip uçları derledik.

 • Öncelikle Emeksiz Ekmek yok kuralını her zaman aklınızda tutun. Hiç kimse iki ürün yaparak, iki ürün ekleyerek, bir facebook hesabı açarak hemen ertesi günü bir şeyler elde edemez. Yaptığınız işten netice almak istiyorsanız, el emeğiniz göz nurunuz olan ürünler değer görsün, bende biraz fayda sağlayayım, ek gelirim olsun diyorsanız. Biraz çaba sarf etmeniz gerekmekte İnternet ve sosyal medyanın gereksinimlerini birazda olsa yapmanız gerekmektedir. Neymiş bu İnternet ve sosyal medyanın gereksinimleri
 • Ürününüzün resmini en iyi şekilde çekmeye çalışın. Her şeyin başı kaliteli ilgi çekici görseller. İnternetten iyi resim çekme ve ışık ayarlama ile ilgili yazılar okuyabilirsiniz. Ancak birkaç tavsiye vermek gerekirse; bütün ürün fotolarınızı yatay olarak çekin, dikey olmasın. Işığı arkanıza alın bu sayede parlama yapmaz. Fotoların bulanık olmamasına dikkat edin. Ayrıca ürün renginiz ile arka fonun birbirinden ayrılmasına özen gösterin.
 • İkinci en önemli unsur ise ürününüzü, sayfanızı yaptığınız işi tanıtacak güzel bir yazı. Ben yazamam ki demeyin. Sonuçta burada yayınlanacak yazı bilimsel bir makale değil. Kendi yaptığınız ürünü kendi tarzınızda anlatmanız gerekiyor ki insanlar size güvensin. İnsanlar bu ürünleri sizden neden almalı. Sizin ve yaptığınız ürünlerin farkı ney.
 • Örneğin siz kokulu taş yapıp satmak istiyorsunuz veya örgü bebek patikleri yapıyorsunuz. Ancak unutmayın ki sizin gibi yapan başka bayanlarda var ve onlarda sitemizde sayfa açıp, ürün ekleyip satabilirler. Neden sizi tercih etmeliler. İnsanlara güven vermelisiniz. Bunu da birebir sizin kendi ürünlerinizin kaliteli fotoğraflarını çekerek ve onları tanıtacak kaliteli yazılar yazarak olur.
 • Ürününüzü eklerken kapak resmini iyi seçin. Kapak resminiz yatay resim olsun 720-413 boy ve oranlarında bir resim olmasına özen gösterin. Dikey olan bir resmi kapak resmi seçtiğinizde ürününüz sitede gösterilirken resim alttan ve üstten kırpılarak gösterileceği için ilgi çekici olmayacaktır.
 • 1-2 tane ürün ekleyerek hemen bir netice alamayabilirsiniz. Daha çok insana ulaşabilmek için ve çalışmalarınızı daha çok insanın görmesi için çok ürün eklemelisiniz. Çünkü çok çeşitli insan profili var ve dolayısı ile çok çeşitli zevkler var. Bir modeli beğenmeyen diğer modeli beğenebilir. Bundan dolayı size tavsiyemiz kendi sayfanızda paylaştığınız modellerinizi veya yapıp bitirdiğiniz siparişleri sitemizde ürün ekleyerek yazısını yazmak sureti ile açıklayın ve tanıtın.
 • Biz elisi.geliyoo.com olarak her gün bir çok alanda çeşitli modeller ve yapılış konuları ekliyoruz. Bunların bazıları çok beğeniliyor ve bizlere bir çok sipariş geliyor. Biz de elimizden geldiği kadar hobici bayanlara yönlendiriyoruz. Tabi önceliğimiz üyemiz olan hobicilere olacaktır.
 • Size tavsiyemiz eğer örgü ören ve bu alanda maharetli olduğunu düşünen bir hobici iseniz sitemizde ana sayfada en çok ziyaret edilen konular var bu modelleri tasarlayabilirsiniz ve satabilirsiniz. Bazen piyasanın, insanların nabzını tutmak lazım. İnsanlar hangi modelleri istiyorlar. hangi ürünler çok beğeniliyor. Örneğin örgü ayakkabı modelleri sitemizin en çok beğenilen konuları arasında ve hem Türkiye den hem yurt dışından çok sipariş talebi ve fiyat soran oluyor. Bu örgü ayakkabı modellerini yapan biri olsa ve yapsa çok tutar diye düşünüyorum. Buna benzer çok tutan yorum alan modelleri takip edebilirsiniz.
 • Facebook hesabımızı sıkı bir şekilde takip etmelisiniz ki orada sipariş vermek isteyen fiyat soran hanımlar oluyor. Onlarla irtibata geçerek ürünlerinizi tanıtabilirsiniz. Bizde yapıyoruz ama sizin yani ürünü yapan kişi olarak direk iletişime geçmeniz çok önemli.
 • Profil bilgilerinizi ve sayfa bilgilerinizi tam olarak videolu anlatımda olduğu gibi doldurun ki size daha çok faydalı olsun ve insanlar size daha rahat ulaşabilsinler.
 • Eğer kendinize ait bir sayfanız yok ise kendinize en basit bir şekilde facebook sayfası açın.

Üye olma, ürün ekleme ve sayfa ekleme ile ilgili kurallar nelerdir.

 • Öncelikle şunu söyleyelim ki sitemize üye olmak, ürün eklemek, satmak istediğiniz ürünün tanıtımını yapmak, sayfanızı eklemek tamamen ücretsizdir.
 • Sağlamış olduğumuz bu üyelik ve ürün tanıtım hizmetleri kendi el emeğini satmak isteyen, bunları daha çok kişiye ulaştırıp ev ekonomisine katkı sağlamak, ek gelir elde etmek isteyen kişiler içindir. Kendi açtığı sitesini, bloğunu tanıtmak isteyip reklamını yapmak isteyen kullanıcılar için değildir. Bu tarzda çalışma yapmak isteyen kişiler için ücretli tanıtım yazısı hizmetimiz mevcuttur. İletişim kısmından bizlere ulaşabilirler.
 • Üye olurken kullandığınız bilgiler doğru ve gerçek bilgileriniz olmalı. Bu hem bizim gerektiğinde size ulaşabilmemiz hemde ürünlerinizle ilgilenip size ulaşmak isteyen ziyaretçilerimizin size ulaşabilmesi için önemlidir.
 • Videoyu izleyince  göreceksiniz. Ürün eklerken ürününüzü tanıtan, yaptığınız işi anlatan bir yazı yazmanız gerekiyor. Bu yazı minimum 75-100 kelimeden oluşmalı. Ne kadar uzun yazarsanız bu sizin faydanıza olur. Yazısı yazılmamış veya 75 kelimeden az yazılan yazılar yayımlanmayacaktır. Dolayısı ile ürününüz yayımlanmayacaktır.
 • Aynı şekilde kendi sayfanızı eklerken de minimum 75-100 kelimelik bir yazı yazmanız gerekmektedir. Daha az yazılan yazılar ve sayfalar yayımlanmayacaktır.
 • Ayrıca yazı haricinde ürününüze ait 4 adet resim eklemeniz gerek ektedir. Resim eklenmemiş sayfa ve ürünler yayımlanmayacaktır.
 • Yazılarınızda yazım kurallarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Büyük harf, küçük harf kullanımı, noktalama ve imla kurallarına dikkat edilmesi gerekmektedir..
 • Yazdığınız yazılar, eklediğiniz, ürün ve sayfalar yönetici onayından sonra yayımlanacaktır. Yazdığınız yazı, eklediğiniz ürün ve sayfanız yönetici onayına kadar yayımda olmayacaktır.
 • Yayımlanmış bir ürününüz de veya sayfanızda düzenleme yaparsanız tekrar yönetici onayına gidecektir ve yönetici onayından sonra yayımlanacaktır.
 • Önemli bir kural. Sitemizde yayımlanan konular ve ürün kendi facebook sayfamızda mümkün olduğunca paylaşılacaktır. Dolayısı ile ürünlerinizi yüz binlerce kişiye ulaştırmış olacağız. 30.04.2016 tarihi itibari ile 275.400 takipçimiz bulunmaktadır. Aynı şekilde sizde eklediğiniz ürününüz veya sayfanız yayımlandıktan sonra bunu kendi sayfanızda (facebook, twitter, instagram, google plus, kişisel blog sayfası) yayımlamalısınız. 
 • Yayımlamış olduğunuz ürünlerden ve ürün almak isteyen kişilerden siz sorumlusunuz. Eklemiş ve yayımlamış olduğunuz ürünlerin takibinin siz yapmak durumundasınız. Bir müşteri ile yapacağınız satış işlemi ile ilgili sorumluluk siz ile müşteri arasındadır. Bu süreçte elisi.geliyoo.com sitesi her hangi bir sorumluluk almamaktadır.

Siteye nasıl üye olunur ? Nasıl Ürün eklenir? Nasıl sayfa eklenir?

Sitemize nasıl üye olunur? , Nasıl ürün eklenir?, Kendi sayfanızı siteye nasıl ekleyebilirsiniz ? Tüm bu soruların cevabını sizler için hazırlamış olduğumuz aşağıdaki videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

 

 

 

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.