Siteye Ürün Nasıl Eklenir


Bu sayfada sitemize nasıl üye olunur, nasıl ürün eklenir bunları göstereceğim.

Bu konuda sırası ile aşağıdaki konular anlatılacaktır

  • Üye Olma
  • Ürün Ekleme Ve Ürün Yönetimi

Sitemizi açtığımızda ilk başta söylediğimiz konu şuydu www.elsanatlarivehobi.com çatısı altında örgü, kurdele nakışı, kasnak, iğne oyası, yazma,takı tasarımı, ahşap boyama ve daha bir çok farklı el sanatları ve hobi alanlarında bol bol kaynak oluşturmak, kaliteli örnekleri modelleri bir araya getirmek istemiştik. Ayrıca tüm bu örgücü ve hobicileri bir araya toplamak istedik. Örgü örmek isteyen, patik, atkı, bere, yelek, bolero gibi çeşitli örgü modelleri örmek isteyen ama nasıl öreceğini bilmeyen veya daha farklı güzel modeller arayanlar için kaynak oluşturmayı hedefledik.

Ayrıca bu hobi ve örgü işlerini ek gelir olarak yapan hanımlarında ürünlerini tanıtabileceği bir sitemiz olsun istedik. Yayınladığımız konulardan sık sık bunu kaça örüyorsunuz, fiyat alabilir miyim gibi sorular geliyor. Biz bu gibi durumlarda satın almak isteyen kişileri ücret karşılığında ören hobicilere yönlendiriyorduk.

Eğer sizde bu güzel örgü modellerini örüp ek gelir elde etmek isteyenlerdenseniz. sitemize üye olabilir ve varsa facebook sayfanızı sitemizdeki profilinize ekleyebilirsiniz. Ördüğünüz ürünleri sitemizdeki üyelik ekranınızdan ürün ekleyerek yayınlayabilirsiniz. Bu sayede sitemizi ziyaret eden onbinlerce kişi ürünlerinizi görmüş olur. bu sayede daha çok müşteriye ulaşmış olursunuz.

Nasıl üye olup nasıl ürün ekleyeceğinizi öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Üye Olma

Sitemize üye olmak çok basit aşağıda sizlere tüm işlemleri resimli olarak anlatacağım.

Sitemizin sağ tarafında resimdeki gibi bir bölüm var üye olmak için sağ taraftaki “Yeni Üyelik” yazan yere tıklıyoruz.

1

Ve karşımıza bu şekilde bir ekran gelecek. Resimde gördüğünüz alanları doldurmanız gerekiyor. En altta görünen güvenlik kodunu üye olurken hangi kod görünüyorsa onu girmeniz gerekiyor.2

Yukarıdaki üyelik formuna tüm alanları doldurup kaydol dedikten sonra kaydınız gerçekleşmiş oluyor. Ardından kullanıcı adınızı ve belirlemiş olduğunuz şifreyi girerek siteye girdiğinizde aşağıdaki gibi bir ekran gelcek karşınıza. Bu alanda profil bilgilerinizi düzenleyebilir ve profil resmi yükleyebilirsiniz.

3

Ürün Ekleme Ve Ürün Yönetimi

Sıra en önemli kısma ürün eklemeye. Ben sizlere anlatmak için bu yazıyı hazırlarken bir yandan da bir konu ekliyordum. Örnek olması açısından bu konu üzerinden anlatayım dedim.

Şimdi ürünümüze bir başlık veriyoruz benim ürünüm iğne oyası havlu kenarı ve ben bu başlığı verdim. Daha sonra çektiğinz resimlerden en güzelini kapak resmi olarak yükleyin kapak resmi  solda en yukarıdaki resim. Ben şimdi her birine resim seçtiğim için belli olmuyor ama resimleri seçmeden önce orada kapak resmi yazıyor ve  diğerlerinde de sırasıyla resim 1,2,3 yazıyor.

Resimleri seçiyoruz ardından ürünümüzle ilgili etiketler yazıyoruz bunlar. Ürünümüzü tarif eden kelimeler ve kısa cümleler olacaktır. 8-10 adet etiket yazabilirsiniz. Eğer etiket bulmakta zorlanırsanız http://keywordtool.io/ adlı siteden ürününüzün adını yazarak veya onunla ilgili bir anahtar kelime yazarsanız size bir çok fikir verecektir. Bu konunun en altına bununla ilgili bir resim yayınlayacağım.

Aşağıda resimde de gördüğünüz gibi etiketler arasında boşluk bırakmayın ve her etiket arasına virgül “,” koyun.

Daha sonra ise ürününüzü tanıtan bir yazı yazın. kısaca ürününüzü pazarlayın ve tanıtın.

Yazdığınız yazının en az 150 kelimelik olmasına dikkat edin ki ziyaretçi ürününüz hakkında ve yaptığınız i hakkında yeterli bilgiyi size danışmadan alabilsin. Tüm işleminiz bittikten sonra ürün ekleye kısmına tıklayarak ürününüz eklenmiş olur. Eklediğiniz ürün editör tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

11

Gelelim ürün yönetimi kısmına . Ürün yönetimi kısmında ise aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi daha önce eklemi olduğunuz ürünler listelenmektedir. eğer herhangi bir üründe değişiklik yapacaksanız düzenleye tıklayarak değişiklik yapılacaktır.

Size ait profil ekranınızda gördüğünüz İlan kısımları henüz aktif değildir.
9

Şimdilik bu kadar. Eğer yapamadığınız takıldığınız bir kısım olursa El Sanatları ve Hobi sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz. adresinden bana ulaşabilirsiniz.

 

Sayfa ve ürün eklerken etiket bulmakta kolaylık sağlayan şu siteyi kullanabilirsiniz.

http://keywordtool.io/

Aşağıda da örnek resmi sizlere sunuyorum. Herkese kolay gelsin bol müşteriler bol kazançlar.

6

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.